Bohaterowie

Anna

Dwudziestosześciolatka pracująca w biurze, dzięki spadkowi po ojcu ma mieszkanie i nie musi martwić się o czynsz. Z pozoru przeciętna, ale pozory mogą mylić. Trafia na polującego wampira i to zmienia całe jej życie. Okazuje się, że ugryzienie wampira rozpoczyna proces odblokowywania jej mocy. Od dziecka była ukrywana przez macochę i inne wiedźmy. W rzeczywistości jest Źródłem, bardzo rzadkim przypadkiem w świecie nadprzyrodzonych. Nikt nie wie jakie moce może posiadać Źródło, bo ostatnie widziane było w średniowieczu, a nie wszyscy pamiętają te czasy.Anna razem z ze swoim wampirem odkrywa swoje zdolności, które przez całe jej życie były uśpione.

Alex

Wampir, lat 346, silny telepata i mistrz ognia. Jest też dużo silniejszy i szybszy od przeciętnych wampirów. Dzięki temu służy Radzie jako egzekutor. Przed spotkaniem z Anną nie planował wiązania. Kiedy wybrał się na krótkie polowanie ugryzł Annę i to zmieniło całe jego życie. Zapomniał o swoim życiu i skupił się wyłącznie na swojej towarzyszce. Umocnienie więzi na razie wzmacnia tylko Źródło, ale Alex nie przejmuje się tym zupełnie. Zakochał się w Annie i nie ma dla niego znaczenia, jak może wzmocnić swoje własne zdolności.

Eustachy

Bardzo stary wampir, jeden z nielicznych, którzy pamiętają jeszcze poprzednie Źródło. Stryj Alexa, do którego jest bardzo przywiązany. Wychował go po tym, jak rodzice Alexa zginęli. Jego własny syn zmarł wieki temu, więc Alexa traktuje trochę jak własnego syna. Mimo początkowego szoku szybko polubił Annę. Teraz traktuje ją jak członka rodziny.

Esmeralda

Wiedźma, która od lat pozostaje w ukryciu. Nie znamy powodów, dla których nie chce ujawniać się przed Radą i Konwentem. Ma dług u Eustachego i dlatego po kryjomu szkoli Annę. Początkowo sceptyczna, ale w trakcie coraz bardziej zadowolona z postępów uczennicy. Jak powiedziała Eustachemu, nie widziała jeszcze takiej mocy. Z biegiem czasu zaprzyjaźnia się z Anną.

Ewka

Jedna z dwóch najlepszych przyjaciółek Anny. Niedawno wprowadzili się z mężem do nowego domu. To właśnie w drodze do Ewki Anna spotyka Alexa. Wśród wszystkich przyjaciół Anny to Ewka jest głosem rozsądku.

Lidka

Druga przyjaciółka, ta szalona. Jako sierota szuka związków nieco zbyt entuzjastycznie, czym odstrasza potencjalnych partnerów. Od dziecka ćwiczy karate. I nie potrafi przejść koło obuwniczego bez zakupów.

Jolanta

Macocha Anny i jak się później okazuje, wiedźma z lokalnego Konwentu. Jej zadanie polegało na utrzymywaniu na Annie klątwy nieświadomości. Zawiodła, ale to jeszcze nie jest jej ostatnie słowo.

Wład

Alfa miejscowej watahy wilkołaków. Alex zaciągnął u niego dług, który pewnie już niedługo będzie musiał spłacić. Na razie Wład pomaga Alexowi strzec Anny.